PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10050192}

Reniferek

Baby Reindeer
7,4 25 946
ocen
7,4 10 1 25946
7,8 17
ocen krytyków
Reniferek
powrót do forum serialu Reniferek

kto w tej historii jest bardziej zaburzony - główny bohater czy jego stalkerka.

ocenił(a) serial na 5
jedyny_wolny_nic

zachowanie bohatera w stylu:

patrzcie do czego mnie doprowadziła rozpaczliwa potrzeba bycia zauważonym i brak poczucia własnej wartości! wszystko opowiem z najintymniejszymi szczegółami! wszystkie swoje brudy wam pokaże! tylko patrzcie na mnie!

ocenił(a) serial na 5
jedyny_wolny_nic

tu chyba potrzebna jest fachowa pomoc.

jedyny_wolny_nic

Nie jestem specjalistką ani nie znam gościa osobiście, jednak po obejrzeniu serialu miałam poczucie, że koleś ma ogromne parcie na szkło - zwłaszcza w tym graniu samego siebie jest coś narcystycznego. Prześledziłam jego dokonania, bo bądź co bądź serial jest świetnie napisany, zrealizowany, a on zdaje się być bardzo dobrym aktorem, i okazuje się, że jego kariera w uk kręciła się bardzo dobrze. Wiele nagród, wywiadów, artykułów. Nie wiem, czy serial jako rozprawianie się ze swoim zaburzeniami i traumami jest szczery, czy raczej jest to narcystyczne robienie kariery kosztem prawdziwej Marty, na którą wylał się hejt, zamiast empatii i chęci pomocy zaburzonej kobiecie. Jedyne co naprawdę świadczy o nim dobrze, to pokazanie pozostałych kobiet w jego życiu z dużym szacunkiem.

allga

też po części mam takie wrażenie, sam zresztą przyznał że podrasował trochę całą tą historię na potrzeby serialu, i też dziwne bo kampania promocyjna opiera się na tym że to niby true story, ludzie rzucili się na szukanie prawdziwych osób a ten nagle nawołuje na insta żeby tego nie robić, bo tu nie chodzi o to że prawdziwe, tylko psychologię i takie tam, zresztą sam Richard Osman (brytyjski celebryta, telewizyjny i książkowy) twierdzi że Gadd jeszcze na festiwalu Fringe, gdzie wystawiał swoją sztukę był bardzo otwarty co do personaliów swojej prześladowczyni i rzekomo wszyscy się dowiedzieli kto to był, teraz nieważne kto to był, ważne że stalking itd
  no i ta rzekomo prawdziwa Martha już udzieliła wywiadu Piersowi Morganowi :)  https://www.youtube.com/watch?v=mK-isQXd_Qw

ocenił(a) serial na 5
jedyny_wolny_nic

dokładnie...

ocenił(a) serial na 9
jedyny_wolny_nic

O tym ten serial jest. Bohater odkrywa, jak bardzo jest zaburzony. Dlatego tak uwikłał się w relację ze stslkerką.

ocenił(a) serial na 8
jedyny_wolny_nic

To zarzut czy opis fabuły?

ocenił(a) serial na 7
jedyny_wolny_nic

Oboje. O tym jest ten serial: to autoanaliza wielu złych decyzji zaburzonego człowieka, który trafił na inną zaburzoną osobę. Trudno z tego robić zarzut.

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 5
jedyny_wolny_nic

Sprostuję może, że nie miałem zamiaru czynić z zaburzeń zarzutu. Mój pierwotny komentarz był raczej wyrazem oszołomienia po seansie. Nastawiłem się na coś bardziej schematycznego, w stylu: stalkerka prześladuje głównego bohatera, który co prawda mierzy się z własnymi problemami, ale jest dość oczywiste, kto w tym wszystkim jest ofiarą. Ewentualnie, może okaże się, że sobie pomogli i cała sytuacja była terapeutyczna dla obu stron. Po czym żyli długo i szczęsliwie. Jakoś tak to sobie wyobrażałem. Tymczasem, z odcinka na odcinek, w miarę jak autor sięga coraz głębiej do swojego wnętrza i przeszłości, i pokazuje nam bezpardonowo co tam wygrzebał, szczęka mi opadała coraz bardziej. Z każdym kolejnym elementem układanki, coraz trudniej traktować go jako ofiarę, a jednocześnie coś mi mówi, że właśnie na tym mu zależy, i temu ma służyć to szczegółowe pokazywanie swoich krzywd: zobaczcie jaki jestem biedny, co mi zrobili ludzie, do czego mnie doprowadziły własne zaburzenia. Facet pokazuje nam, jak chorobliwe pragnienie uwagi namieszało mu w życiu, a jednocześnie w całym tym ekshibicjonizmie z jakim snuta jest opowieść, da się wyczuć ogromną potrzebę zwrócenia na siebie uwagi. Podsumowując, dość niezdrowe to wszystko się wydaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones