PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 922 282
oceny
8,8 10 1 922282
7,9 50
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

widziałem zwiastun zmieszanych filmów jakie nada TV Puls tej jesieni i pojawia się shawshank
Będzie to wersja lektorska polsatu czyli czytać będzie pan Jarosław Łukomski!

Emisja 11.11 godz. 20:00

PS. Dzień wcześniej Sharkando - pozycja obowiązkowa

filmowy_man

Dobrze wiedzieć,kiedy go puszczają dzięki za info pozdro

janosik_filmaniak

szacuneczek wgle dla telewizji puls ! ostatnio Szósty Zmysł teraz Skazani :)

Ladybaby

co by nie było to tak racja

Ladybaby

tak, Puls jest dla mnie obecnie najlepszą stacją pod kątem propozycji serialowo-filmowych, nie to co nędzne polshity, tvny czy tvp gdzie ciągle jakieś nowe kretyńskie programy wymyślają.... Puls daje to co starsze, ale tym może zyskać sympatię (już zyskuje) bo jak mam do wyboru "dlaczego ja" czy inny szajs typu "świat się kręci" a stary serial czy film z lat 70-90 to wybiorę to drugie... Brawa dla Tv Puls.

PS. Powtórka Shawshank we wtorek 12.11 o 22:00 oraz w piątek o 20:00 w Puls2.

filmowy_man

i puls puścił Zbuntowany Anioł co też mnie cieszy bo przyppominam sobie dawne lata :D

użytkownik usunięty
filmowy_man

Wielkie dzięki za info!

Będzie ładny świąteczny wieczorek dzięki Pulsowi :)

filmowy_man

Kurdę, w drugiej nowej reklamie usłyszałem już nowego lektora a nie polsatowskiego. Jest więc opcja że czytać będzie Paweł Bukrewicz.

filmowy_man

Podbijam. Emisja już jutro!

filmowy_man

Dla Ciebie "Sharknado" to pozycja obowiązkowa?

HLR0211

Oczywiście! Co to za pytanie? Nie ma chyba gorszego filmu na tej planecie, warto zobaczyć coś tak absurdalnego i pozbawionego wszelkiego sensu aby się pośmiać lepiej niż na niejednej komedii. Obejrzyj zwiastun, to też zapragniesz obcowania z tym arcydziełem ;)

ocenił(a) film na 10
filmowy_man

jak uważasz, ze nie ma gorszego od Rekinada to polecam Birdemic :D

slodziutka

Birdemic, ocena ogólna 1,7 - wygląda na niezły! :D

filmowy_man

~300 sekund do filmu! :)

filmowy_man

Niestety, nie czyta Łukomski, ale Paweł Bukrewicz. Nie szkodzi, bo tłumaczenie dialogów jest zarąbiste, wiarygodne, najlepsze jakie słyszałem - i dobrze, że Puls się nie pierniczy i tam gdzie ma być ostry język to nie cenzuruje dialogów jak wiele stacji. W Polszajsach i TVNach w tłumaczeniach jakieś "cholery" i "terefere" a tu proszę - sk...wiel, skur..syn, pierd....lenie, dym...e i inne smaczki w liście dialogowej - tak jak w oryginale. Nie sądziłem że doczekam dnia gdy ogólnodostępna stacja w takim mocnym filmie pozwoli tłumaczowi wersji lektorskiej się wykazać jak należy. Teraz film ma prawdziwy klimat, oddany język jak w oryginalnej wersji. Trzeba zobaczyć na koniec kto ułożył tłumaczenie, bo należą się brawa.

ocenił(a) film na 10
filmowy_man

oglądałam ostatnio dwie czesci kill bill w publicznej. Wróć... Próbowałam oglądac Kill bill w tv publicznej. Masakra.. Tak zmaszczonych tekstów ne szło oglądac, kwestie alboo były nie tłumaczone i omijane, albo tłumaczone w jakiś dziwny sposób :/

slodziutka

Tak, to było w TVP2. Widziałem fragmenty drugiej części, tłumaczenie TVP zniszczyło ten film :( Wersja lektorska z DVD to jest to! Czyta pan Jacek Brzostyński, tłumaczyła pani Elżbieta Gałązka-Salamon.

ocenił(a) film na 10
filmowy_man

Rzeczywiście, na plus w tłumaczeniu można zaliczyć przekleństwa. Wszak były w oryginale, a i od więźniów nie można wymagać poetyckiego języka. Na minus niestety większość listy dialogowej. Jak dla mnie trochę bezduszne.
Do tego Paweł Bukrewicz w mojej ocenie nie jest zbyt dobrym lektorem. Wolałbym Pana Łukomskiego, który z kolei jest moim ulubionym.
Ale i tak warto było sobie przypomnieć ten film.

Johny_8

Mam takie same odczucia! Słownictwo więźniów i klawiszy - oddane jak należy bez cenzurowania. Ale poza tym lista dialogowa była niestety średnia - widziałem wersję Polsatu, AleKino, DVD lektorską i z napisami - i w Puls była najbardziej uboga, okrojona niemiłosiernie. Lektor kończył czytać w połowie zdania aktora. Co mnie najbardziej bolało w tym skróceniu tekstu:

SPOILERY START
- list na końcu. Zawsze słyszałem to co w filmie czyli coś na kształt "Pamiętaj Red, nadzieja to wspaniała rzecz. Może najlepsza na świecie. A dobre rzeczy nigdy nie umierają." W Puls dostaliśmy takie coś: "Pamiętaj, nadzieja jest dobra. Może najważniejsza. Dobre rzeczy nie przemijają."
- ostatnia rozmowa w Shawshank między Andym a Redem. W filmie jest "Wszystko sprowadza się do prostego wyboru: zająć się życiem, albo zająć się umieraniem." W Puls - "Wybór jest prosty: żyć albo umierać". Straszne okrojenie dla kogoś kto zna film.
SPOILERY STOP

Podsumowując- tłumaczenie - w kwestii języka więziennego, ostrych zwrotów - in plus. Wreszcie bez cenzurowania. Dialogi - okrojone zbyt dotkliwie (dla mnie) ale ogólnie dla kogoś kto widział pierwszy raz niech będzie że OK. Lektor - dałbym pana Łukomskiego (i mój ulubiony) choć najprzyjemniej wspominam seans z AleKino, tam czytał pan Paweł Straszewski (też z teleekspresu). Znakomita wersja, tyle że przekleństwa złagodzone (aż dziwne że w alekino cenzurowali). Ogólnie seans dzisiejszy zapamiętam przyjemnie, Puls i tak dla mnie jest obecnie najlepszą stacją ogólnodostępną.

pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 10
filmowy_man

Dokładnie te same dialogi bym przytoczył :) Niestety podobnych było więcej...

ocenił(a) film na 9
filmowy_man

oglądałem wczoraj :) z każdym obejrzeniem jeszcze bardziej mi się podoba ten film.12.11.13 też będzie ten film na plusie czyli dzisiaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones