PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119614}
6,4 5 669
ocen
6,4 10 1 5669
6,8 13
ocen krytyków
Kto ją zabił
powrót do forum filmu Kto ją zabił?

High School Noir

ocenił(a) film na 7

Inteligentna zabawa konwencją czarnego filmu, osadzona w środowisku licealistów. Joseph Gordon-Levitt jako nastoletni odpowiednik Marlowe'a i Sama Spade'a prowadzi prywatne śledztwo w sprawie śmierci swej byłej dziewczyny. Z początku "Brick" niespecjalnie mnie przekonało, trochę miałem poczucie, jakby ktoś profanował jeden z moich ulubionych gatunków, ale im dalej w las, tym ciekawiej się robi. Nieco smętnawy nastrój ustępuje miejsca prawdziwemu napięciu, które rośnie z każdą minutą. Co więcej, na wskroś pastiszowa formuła wcale nie kłóci się tutaj ze śmiertelnie poważną tonacją opowieści. Zważywszy, że jest to produkcja niezależna, stworzona przez młodego zapaleńca, należą się naprawdę gromkie brawa. Osobiście nie podejrzewałem nawet, że będę się tak dobrze bawił w trakcie seansu. Imponujące, nie ulega wątpliwości.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Nieźle się ten 'zapaleniec' wybił.

Caligula

Jakbyś z ust mi to wyjął. Lubię Twoje recenzje i... Dahmer'a ;-)

ocenił(a) film na 7
Caligula

Miałem dokładnie takie same odczucia. Raczej już do tego filmu nie wrócę, ale jest bardzo intrygujący i oryginalny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones