PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816980}

1917

7,7 86 631
ocen
7,7 10 1 86631
7,1 51
ocen krytyków
1917
powrót do forum filmu 1917

Chwila tuż przed atakiem, kiedy jeden z żołnierzy śpiewa fantastycznym solowym wykonaniem kawałek Johny Casha, "Wayfaring Stranger" jest piorunująca, czy komuś też bardzo sie ten moment podobal ? To było po prostu piękne.

egzik01

Utwór Casha w 1917?! Ciekawe. To tylko świadczy jak denny jest to film.

isleena

Przecież to jest film fabularny malkontencie, po za tym utwór ten jak sie okazuje nie jest autorstwa J.Casha chodź często sie go przypisuje temu wykonawcy. „The Wayfaring Stranger” (znany również jako „Poor Wayfaring Stranger” lub „I am a Poor Wayfaring Stranger”), Roud 3339, to znana amerykańska pieśń ludowa i gospel pochodząca prawdopodobnie z początku XIX wiek.

egzik01

jesli tak, to nie dla angielskich żolnierzy. Rownie dobrze niech da uwodzicielkie Schody do Nieba Zeppelinow. Jakies skojarzenia tez niesie, chociaz wspolczesny kawalek

navy

a jakie to ma znaczenie w filmie fabularnym jaki to był utwór  ? ja mówię o samej inscenizacji i wymowie tej sceny, która symbolizuję trochę namiastkę mszy świętej, duchowego namaszczenia przed śmiercią, wielu żołnierzy miało świadomość, że są to prawdopodobnie być może ich ostatnie minuty życia. Pytam w temacie o to czy komuś się ten moment podobał a trafiam na kolejnych malkontentów kwękaczy, ja nie wiem, ale czy w tym polskim posępnym narodzie wszyscy muszą się we wszystkim doszukiwać wad ? Szukam kogoś kto miał podobne odczucia jak ja, a trafiam na kolejnych narzekaczy.

egzik01

nie przsejmuj się, podobał się większośći. Ale oczekiwania po takich zdjęciach są większe, jest niedosyt co najmniej . Wielka Wojna nie jest zbyt często pokazana w filmach jak wojny następne. A powinna, tyle że nikt nie chce pewnie filmować takiej rzeźni, jaka tam była.
Pozostaje oglądać filmy dokumentalne

ocenił(a) film na 7
egzik01

Podobał się ten moment. Bezargumentowych kwękaczy walić prądem ;)

ocenił(a) film na 7
egzik01

Scena z piosenką była piękna :)

ocenił(a) film na 4
egzik01

I glupie w uj - ten facet tam mial misje, mial zapobiec atakowi i rzezi, a sluchal sobie spiewania chlopaczka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones